HAKKIMIZDA

Mermer ile doğanın güzelliğini; evlerinize, işyerlerinize ve diğer tüm projelerinize taşıyoruz.

Misyon ve Vizyon

Limra; doğal mermerleri kullanarak yaptığI mermer uygulamalarında, modern, estetik ve özgün çözümler sunarak, kalitesini devamlı geliştirerek, müşteri talep ve beklentilerini en üst düzeyde karşılayarak, çevrenin ve doğal kaynakların korunması hassasiyetini gözeterek özgün bir kuruluş olmayı vizyon olarak benimsemiştir.

Modern ve profesyonel uygulamalar ile uyarlanan tasarımsal çözümler, güçlü finansman yapısı, teknolojik gelişmelere odaklı ve buna paralel olarak ilerleyen deneyimli ve profesyonel kadrosu ile mermer sanayisine hizmet veren öncü kuruluş olmayı hedeflemektedir.

Neden Limra Mermer?

Proje bazında diğer yapılanlardan farklı, kişiye özel çözümler sunar.

·

Yapılan tüm işlerde birinci sınıf malzeme ve işçilik uygular.

·

Yapılacak işin cinsine göre son teknoloji makinalar (CNC, waterjet vb.) ile mermeri hiç olmadığı kadar hatasız işleyip uygular.

·

Yapılan tüm işlerde müşteri memnuniyetini garanti eder.

·

Fiyat, performans ve kalite konusunda alternatiflerinin en iyisidir.

Limra Taşı

Limra Taşı; Antalya iline 120 km uzaklıktaki Finike kazasında, denize 5 km mesafede ve tarihi Limra bölgesindeki ocaklardan çıkartılmaktadır. Açık krem renginde homojen bir yapıya sahip kireç taşıdır. Taşınabilir büyüklükte, istenilen ebatta blok vermektedir. Hafif ve yalıtkan özelliğinden dolayı dış kaplama malzemesi olarak aranılan iç ve dış pazarda beğeni kazanan bir yapı taşıdır.

Doğal taşların su etkisi ile çözülmesi, özellikle dış kaplama malzemesi olarak kullanılan taşlar için önemli bir husus olmaktadır. Doğal taşlar atmosfer şartları altında zamanla yavaşta olsa kimyasal ve fiziksel etkilerle değişime uğramaktadır. Çözülme şiddeti, hepsinde aynı olmayıp , taşların kimyasal bileşimi yapısı ve su emme özelliğine göre değişmektedir. Az su emenler binaların dış kaplamaları için ideal olmaktadır. Limra'nın ağırlıkça su emmesi %5.1 ve atmosfer basıncı altında hacimce su emme miktarı %11.3 olarak tespit edilmiştir. Bu bulgular, su içeriği - su emme özellikleri itibariyle Limra'nın T:1910'a uygunluğunu göstermektedir.