Vizyonumuz ve Misyonumuz

Limra mermer, doğal mermerleri kullanarak yaptığı, mermer uygulamalarında, modern, estetik, özgün çözümler sunarak, kalitesini sürekli geliştirerek, müşteri talep ve beklentilerini en süt seviyede karşılamak, çevrenin ve doğal kaynakların korunması hassasiyetini gözeten, bir kuruluş olmayı vizyon olarak benimsemiştir.

Modern, mükemmel uygulamaya konulan tasarımsal çözümler, güçlü finansman yapısı, teknolojik gelişmeye paralel ilerleyen deneyimli ve profesyonel kadrosu ile mermer, sanayisine hizmet veren öncü kuruluş olmak.

Neden Limra Mermer

→ Proje bazında diğer yapılanlardan farklı, kişiye özel çözümler sunar.

→ Yapılan tüm işlerde birinci sınıf malzeme ve işçilik uygulanır.

→ Yapılacak işin cinsine göre son teknoloji makinalar(CNC, waterjet vb.)ile mermeri hiç olmadığı kadar hatasız işler ve uygular.

→ Yapılan tüm işlerde müşteri memnuniyetini garanti eder.

→ Fiyat, Performans ve Kalite konusunda alternatiflerine göre en iyisini sunar.

Limra Taşı

Limra Taşı Antalya iline 120 km uzaklıkta, Finike kazasının denize 5km. mesafede ve tarihi Limra bölgesindeki ocaklardan çıkartılmaktadır. Açık krem renginde homojen bir yapıya sahip kireç taşıdır.

Taşınabilir büyüklükte, istenilen ebatta blok vermektedir. Hafif ve yalıtkan özelliğinden dolayı dış kaplama malzemesi olarak aranılan iç ve dış pazarda beğeni kazanan bir yapı taşıdır.

Fiziko-Mekanik Analiz Değerlendirme;

T.S.E 2513'e göre yapılan birim hacim ağırlık deneyinde, ortalama birim hacim ağırlık 2.2gr/cm olarak bulunmuş olup ortalama özgül ağırlık ise 2.6 gr/cm olarak belirtilmiştir.

Su İçeriği- Su Emme;

Doğal taşların su etkisi ile çözülmesi, özellikle dış kaplama malzemesi olarak kullanılan taşlar için önemli bir husus olmaktadır. Doğal taşlar atmosfer şartları altında zamanla yavaşta olsa kimyasal ve fiziksel etkilerle değişmeye uğramaktadır. Çözülme şiddeti, hepsinde aynı olmayıp , taşların kimyasal bileşimi yapısı ve su emme özelliğine göre değişmektedir. Az su emenler binaların dış kaplamaları için ideal olmaktadır. Limra'nın ağırlıkça su emmesi %5.1 ve atmosfer basıncı altında hacimce su emme miktarı %11.3 olarak tespit edilmiştir. Bu bulgular, su içeriği - su emme özellikleri itibariyle Limra'nın T:1910'a uygunluğunu göstermektedir.

Isı Yalıtımı;

Diğer bilinen mermerlerden üç kat daha ısı yalıtımı sağlamaktadır. Isı geçirgenlik kat sayısı, Burdur bej ve Salome'ye nazaran üç kat daha düşüktür 0.8W/m.K dir.